Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Komori Open House w Komori Graphic Center - Europe i zapowiedzi na targi drupa 2024

Dni otwarte w Komori Graphic Centre - Europe w Utechcie w Holandii odbyły się 17 kwietnia.

Były okazją do zaprezentowania nowości przygotowanych przez firmę Komori na targi drupa 2024. I było się czym pochwalić, bo trzy premiery w jednym czasie mogło obejrzeć blisko 300-tu uczestników tego wyjątkowego wydarzenia. Firma zorganizowała również konferencję prasową, ujawniając szczegóły prezentacji jakie odbędą się podczas zbliżających się targów drupa 2024: 28 maja - 7 czerwca w Messe Düsseldorf w Niemczech.

Całość prezentacji firmy Komori podczas targów będzie przebiegać pod hasłem „Connected Automation". Całe stoisko będzie miało około 1500 m2 i będzię umiejscowione w hali 15. Na stoisku będzie zaprezentowana m.in. nowa maszyna drukująca Komori Lithrone G37P Advance EX Edition (GL-837P- A), ośmiokolorowa z dodatkowym wyposażeniem w zespoły do lakierowania H-UV L (LED). Ta maszyna wykorzystuje płyty o wymiarach 700 x 945 mm, zachowując przy tym mniejsze zużycie prądu o 34%, a gabaryty maszyny zostały również zmniejszone o około 39%.

Przedstawiając tę technologię, Peter Minis, kierownik ds. marketingu w Komori International w Europie powiedział, że nowy GL-837P-A koncentruje się na "zrównoważonym rozwoju, ekologii i przede wszystkim jeszcze większej wydajności".

Craig Bretherton, Product Marketing Manager w Komori Europe zwrócił uwagę uczestników spotkania, że używane na końcu w nazwie maszyn offsetowych EX oznacza „Transformację ekologiczną" i nazwa ta pojawi się we wszystkich modelach maszyn Lithrone GX, począwszy od 40- calowych do nowych modeli w zupełnie nowym formacie: 44-calowych z serii Advance. Podczas prezentacji zwrócono uwagę uczestników na to, że nowy model GL-837P-A koncentruje się na "zrównoważonym rozwoju, ekologii i jeszcze większej wydajności".

W strefie opakowań na stoisku pojawi się Lithrone GX40 advance EX edition (GLX-740A+CC), wyposażona w uszalchetnianie UV 40-calowa, siedmiokolorowa offsetowa maszyna arkuszowa wyposażona w podwójne lakierowanie. Maszyna ta będzie wyposażona także w funkcje Super Short Makeready i Smart Color, zaprezentowane jako nowości na targi drupa, które według producenta zmniejszają ilość odpadów związanych z narządzaniem i pomagają rozwiązywać problemy z drukowaniem. Smart Color jest podejściem firmy Komori do drukowania w siedmiu kolorach, czyli zastąpieniem tym samym kolorów spotowych Pantone. Powrót do tej technologii - bo jest ona znana od wielu lat - jest wyjściem naprzeciw potrzebom klientów drukarni, poszukujących rozwiązań bardziej ekologicznych, zapewniających większa kontrolę nad barwą oraz standaryzacją produkcji opartą o najnowsze osiągnięcia naukowe. Biorąc pod uwagę szeroką gamę możliwych materiałów do druku, atrakcyjność produktów opakowaniowych jest najważniejsza, co wymaga przyciągających wzrok projektów, które zachęcają konsumentów do zaangażowania się "w produkt". Aby odróżnić te opakowania, stosuje się specjalistyczne kolory i innowacyjne techniki druku, w tym powlekanie i symulowane tłoczenie, w celu zwiększenia ich wartości. Osiągnięcie takiej doskonałości wymaga druku najwyższej klasy, który musi spełniać rygorystyczne kryteria, w tym precyzyjne odwzorowanie kolorów, zwiększoną wydajność, usprawnione procesy zmiany kolorów oraz zmniejszoną emisję CO2 dzięki wydajnej utylizacji papieru i farby.

 

W strefie cyfrowej Commercial Print Zone, Komori podczas torgów zaprezentuje nową maszynę cyfrową o nazwie J-throne 29, czyli 29- calową atramentową maszynę cyfrową LED UV w formacie B2, która mote drukować do 6000 arkuszy na godzinę jednostronnie lub 3000 arkuszy dwustronnie. Nowy model będzie pracował w rozdzielczości 1200 dpi z możliwością drukowania na papierach powlekanych i niepowlekanych bez konieczności wstępnego przygotowania. W nowym modelu - w stosunku do jego poprzedniej wersji - zostało zmniejszone zużycie energii i producent zapewnia, że drukowanie będzie możliwe w temperaturze pokojowej, bez dodatkowego przygotowanego środowiska. Dotychczas atramenty do wcześniejszych modeli pochodziły z firmy Konica Minolta, jednak w nowych modelach Komori planuje wprowadzić własny atrament o jeszcze lepszych parametrach. Jak poinformowano podczas konferencji prasowej, J-throne 29 będzie dostępny do sprzedaży w 2025 roku.

Podczas nadchodzących targów na stoisku Komori zostaną również zaprezentowane rozwiązania z obszaru Smart Factory, czyli elementy zestawu MBO (falcerka K80), dostawa stosów A80, robot paletyzujący CoBo-Stack oraz nowy autonomiczny robot mobilny Agilox One- takže prezentowane podczas Dnia otwartego. Jak można było zauważyć, to rozwiązania które szczególnie interesowały uczestników wydarzenia. U podstaw koncepcji Smart Factory firmy Komori lety optymalizacja zasobów ludzkich. Delegując rutynowe zadania zautomatyzowanym systemom i robotom współpracującym, wykwalifikowani operatorzy mogą skupić się na działaniach o wyższej wartości dodanej. Zadania takie jak ocena jakości, w tym kontrola gęstości i registrów, tradycyjnie wykonywane przez doświadczony personel, a także wymagająca faktycznie praca związana z przenoszeniem i transportem materiałów, mogą być teraz efektywnie wykonywane przez maszyny wyposażone technologię automatyzacji.

Komori podczas torgów drupa 2024 zaprezentuje również ofertę rozwiązań chmurowych KP-Connect Pro i automatyzacji przepływu pracy, która umożliwia realizacje inteligentnej fabryki wraz z szeregiem rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju i ekologii". Na stoisku omówione zostaną również usługi wsparcia technicznego Komori-Korei usługi K-Supply w zakresie materiałów eksploatacyjnych, a także specjalistyczne technologie druku, w tym druk zabezpieczony, elektronika drukowana, maszyny offsetowe zwojowe oraz firma Komori Chambon, firma z Grupy Komori, która projektuje i produkuje systemy produkcji opakowań in-line, wykorzystujące wklęsłodruk, druk fleksograficzny i offsetowy, a także sztancowanie rotacyjne, dostawy i specjalne operacje wykańczania, dostarczając kompleksowe rozwiązania.

W Dniu Otwartym wzięło udział ponad 300 osób z blisko 125 firm. Na żywo zaprezentowano druk na maszynach GLX740+CCIGL-837P. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy, zwłaszcza na tej drugiej z wymienionych maszyn, gdzie można było przyjrzeć się nowości - drukowaniu z wykorzystaniem pełnej automatyki w drukowaniu, pasowaniu itd, z szybką wymiana płyt i dojściem do druku odbitki akceptowanej. Całość prac operatora została ograniczona jedynie do wymiany płyt.

Oprócz MBO, które Komori przejęło w 2020 roku, w dniach otwartych wzięło udział wielu partnerów Komori. Należą do nich Kodak Technotrans, GEW, Tresu, Baldwin, Apex International Bosch Graft.

Więcej informacji:

Marcin Kołatko

Product Manager

kolatko.marcin@reprograf-grafikus.com.pl

+48 501 205 777

 

Większa i bardziej pełna relacja pojawi się na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional, w wydaniu majowym.

 

Opcje strony

Polecamy

Projekt UE COVID
do góry